Pirmdiena, 09.12.2019, 01:02
Sveicināti Viesis

Gulbenes novada invalīdu biedrība

Rakstu katalogs

Sākums » Raksti » NoderīgiRīgas Austrumu slimnīcā izveidots specializēts epilepsijas pacientu ārstēšanas un aprūpes centrs
   Apvienojot pieredzējušus speciālistus, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) izveidota speciālistu komanda jeb epilepsijas vienība, lai nodrošinātu augstas kvalitātes ārstēšanu un aprūpi epilepsijas pacientiem.®
Patlaban Latvijā nav specializēta epilepsijas centra, tāpēc bieži vien pacienta aprūpes kvalitātes līmenis tiek ierobežots ar ārsta individuālajām zināšanām epilepsijas jomā.

   Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā „Gaiļezers” gadu gaitā ir iedibinātas labas epilepsijas pacientu aprūpes tradīcijas, tāpēc epilepsijas vienības izveide ir loģisks nākamais solis augsta līmeņa epilepsijas pacientu aprūpes nodrošināšanā.
Kā akcentē Rīgas Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs prof. Egils Vītols, epilepsijas vienībā darbosies augsti kvalificēti speciālisti (neirologi, neirofiziologi, psihiatrs, psihologs, neiroķirurgs), kas varēs nodrošināt savlaicīgus ambulatoros un stacionāros pakalpojumus pacientiem.

Epilepsijas vienībā tiks veikta arī pacientu izglītošana, tai skaitā lēkmju dienasgrāmatu aizpildīšanas apmācība.Ne mazāk svarīgi ir tas, ka turpmāk vispārējās prakses ārstiem un neirologiem būs iespēja konsultēties par sev neskaidriem pacientiem, lai nodrošinātu viņiem savlaicīgu un atbilstošu ārstēšanu.

Tāpat tiks veidots „Pirmās lēkmes kabinets”, kas nodrošinās ātru augsti kvalificētu konsultāciju pēc pirmajām epilepsijas pazīmēm, ar mērķi izslēgt vai apstiprināt diagnozi, tādējādi nodrošinot pacientam atbilstošu ārstēšanu un aprūpi.

Nākotnē pacientiem, kuriem nepieciešama specifiska lēkmju diagnostika, būs pieejams arī video elektroencefalogrāfijas kabinets. Tajā nepārtrauktā speciālistu uzraudzībā pacientam tiks novērots lēkmju biežums un smadzeņu aktivitāte.

Epilepsija ir bieža saslimšana neirologa ikdienas praksē. Speciālisti lēš, ka Latvijā varētu būt ap 10 500 epilepsijas slimnieku, un ik gadu jaunu saslimšanas gadījumu skaits sasniedz tūkstoti. Strikti ievērojot ārstēšanās pasākumus, divas trešdaļas pacientu var atbrīvoties no lēkmēm.
Kategorija: Noderīgi | Pievienoja: Vataru (26.02.2012)
Skatījumu skaits: 1089 | Birkas: Noderīgi | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]


Ieejas forma

Kategorijas
Invaliditāte [5]
Noteikumi un skaidrojumi [20]
Biedrības realizētie projekti [4]
Nodarbinātība [1]
Noderīgi [7]
Meklēšana
Biedrības draugi
 • Apeirons
 • Sustento
 • Statistika

  Kopā Online: 1
  Viesi: 1
  Lietotāji: 0
  Birkas
  Palīglīdzekļi Teātris Raksti Darbs un bizness Tiesības Likumi un noteikumi Realizētie projekti Nodarbības Atlaides Skaidrojumi Dāvinājumi Sporta pasākumi Tikšanās Pasākumi Sapulce Astma Talka Nodarbinātība Sporta spēles Noderīgi Balva Ziemassvētki Rehabilitācija video Semināri Pasaākumi Talkas 20 gadi zole Sports ekskursija LT 'Ābolītis novuss Uno bioptrons dambrete pasakums kartiņas sveces ballīte darbnīcas viesi tirdzins es DCH makšķerēšana uno+zole Ekskursija Rokdarbi Floristika Kskursija


  on-line.lv

  Copyright MyCorp © 2019 | Vietnes darbību nodrošina uCoz sistēma